Przewody odgromowe

Sortuj produkty
sortuj wg :

 W naszej ofercie znajdą państwo wiele rodzajów przewodów odgromowych. Przewody odgromowe mają za zadanie przyjęcie wyładowań atmosferycznych kierowanych w obiekt, łącznie z wyładowaniami bocznymi, następnie odprowadzenie zgromadzonego prądu do ziemi, bez szkody dla chronionego obiektu budowalnego i zagrożenia dla osób przebywających w obiekcie lub w jego pobliżu.

 

 

 

Przewody, druty, zwody odgromowe poziome i pionowe instalacji odgromowej, wysokonapięciowe - sklep piorunochron.pl

Zastosowanie

Druty odgromowe znajdują zastosowanie podczas wykonywania zwodów pionowych i poziomych jak i w przewodach odprowadzających w układach odgromowych, potocznie nazywanymi piorunochronami. Przewód ma zadanie przetransportowanie na zabezpieczonym piorunochronem obiekcie prądu wyładowania atmosferycznego (pioruna) i odesłanie go bez problemów bezpiecznie, bez jakichkolwiek uszkodzień i strat dla ludzi i mienia do układu uziomów zamieszczonych w gruncie, gdzie wyładowanie zostanie rozproszone.

Wyładowania atmosferyczne potrafią generować prądy o dużym natężeniu dlatego wg obecnie obowiązujących norm w instalacjach odgromowych powszechnie stosuje się druty odgromowe o średnicy 8mm, co odpowiada przekrojowi 50mm2. W szczególnych wypadkach stosuje się także drut, pręt odgromowy o średnicy 10mm, natomiast dawniej używany 6-milimetrowy dziś stosuje się tylko do odtwarzania lub konserwacji starych instalacji.

Tworzywo drutów, przewodów, zwodów odgromowych

Najbardziej popularnym i stosowanym elementem odgromowym, ze względu na cenę, jest drut stalowy ocynkowany. Jest dostępny w różnych grubościach, można go zakupić nawet w kręgach o masie 50kg w naszym sklepie. Jego atutem jest niższa cena, za wady uważa się wagę stosunkowo większą, twardość i odporność na korozję. Pomija się często podczas wykonywania instalacji odgromowej lekki drut odgromowy aluminiowy (AlMgSi lub Al), który jest z kolei mniej więcej 3x lżejszy od drutu stalowego. Stanowi mniejsze obciążenie dla dachu i innych uchwytów odgromowych. W budownictwie ceni się elementy bardziej miękkie i podatne na kształtowanie, przyjazny dla osób wykonujących montaż danej instalacji odgromowej. Do tego dochodzi jego wygląd estetyczny oraz fakt, że nie ulega korozji w standardowych warunkach eksploatacyjnych. Jest dostępny również w róznych grubościach. Niektóre budynki wymagają bardziej indywidualnego podejścia. Budynki w otoczeniu podwyższonej korozyjności, przemysłowych np. w portach, tutaj stosuje się przewody odgromowe z innych materiałów typu druty miedziane czy druty ze stali nierdzewnej. Warto skontaktować się z obsługą sklepu, aby dostosować najbardziej właściwe elementy pod wymagania danego budynku.

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl